Materiały do scrapbookingu
Dekoracje

27 Wrz 2018

Materiały do scrapbookingu

Scrapbooking to niezwykle kreatywne hobby. Stawiając na taki sposób spędzania wolnego czasu można przygotować oryginalne ozdoby, kartki okolicznościowe oraz wyjątkowe albumy na zdjęcia. Tego rodzaju plastyczne wytwory można podarować bliskim w ramach prezentu, jednak scrapbooking może okazać się również świetnym pomysłem na biznes. Sprawdź więc jakie materiały potrzebne są Ci do rozpoczęcia przygody ze scrapbookingiem!

Bazy do kartek i albumów

Korzystając z metody scrapbooking można wykonywać naprawdę wiele dekoracji i ozdób. Najpopularniejsze są jednak kartki okolicznościowe – świąteczne, urodzinowe, czy też imieninowe. Wiele osób decyduje się również na przeprowadzenie metamorfozy tradycyjnych albumów ze zdjęciami. Aby stworzyć tak oryginalne przedmioty potrzebne są jednak materiały bazowe, a należą do nich czyste kartoniki do kartek i pocztówek, koperty oraz puste albumy lub notesy z twardymi kartkami.

Papiery dekoracyjne

Najważniejsze w scrapbookingu są materiały, które można użyć do ozdabiania. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Do dekoracji można używać tak naprawdę wszystkiego. W scrapbookingu można wykorzystać każdy przedmiot, który tylko nas zainspiruje. Począwszy od specjalnych papierów dekoracyjnych, które można kupić w sklepach papierniczych. Inne materiały to między innymi: papier kolorowy, papier do pakowania prezentów, serwetki, wielobarwne tektury i kartoniki, czy też tapety. Wszystkie te materiały również dobrze mogą być jednokolorowe, jak i wzorzyste. Powinny mieć różną wielkość i gramaturę. Dzięki temu przygotowane dekoracje będą się wyróżniały.

Nożyczki i nożyki do wycinania

Do wycinania mniejszych i większych elementów, które posłużą do dekoracji niezbędne są nożyczki i nożyki. Mogą być one różnej wielkości i mieć różną ostrość. Duży wybór materiałów do cięcia pozwoli staranniej wycinać zarówno mniejsze, jak i większe elementy. Warto zakupić również nożyczki, które od razu wycinają faliste kształty.

Klej

Aby przykleić powycinane kształty na kartkę lub okładkę albumu przyda się mocny klej. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie na przykład z dwustronnej taśmy klejącej.

Dziurkacze ozdobne

Ostatnio niezwykle popularne są dziurkacze ozdobne, dzięki którym można wyciąć wiele idealnych kształtów. Mogą to być serduszka, kwiatki, gwiazdki, motylki, czy też inne zwierzątka i wzory. Duży wybór takich właśnie dziurkaczy dostępny jest w sklepach papierniczych.

Materiały do pisania

Przy projektowaniu kartek oraz albumów metodą scrapbookingu przyda się również ołówek oraz gumka. Warto zaopatrzyć się również w różnokolorowe kredki, zakreślacze, pisaki oraz farby. Przy ich pomocy wytworzone dekoracje będą mieniły się wieloma barwami.

Podsumowanie

Dużą zaletą scrapbookingu jest to, że do wykonania tą techniką ozdób i dekoracji można użyć praktycznie wszystkiego. Mogą to być materiały, które mamy we własnym domu, jak również bardziej profesjonalne elementy kupowane w sklepach papierniczych. Daj się ponieść swojej wyobraźni oraz kreatywności i postaw na oryginalność. Wszelkie niezbędne materiały możesz zakupić w Scrap Shopie: Scrapbooking sklep