Kuchenne dekoracje
Dekoracje

17 Kwi 2018

Kuchenne dekoracje – sama radość

Kuchnia wydaje się miejscem, gdzie najważniejsza jest praktyczność i ergonomia. Czytamy o blatach roboczych, pracy w układzie trójkąta, strefach suchych i mokrych, wiemy, że kuchenna przestrzeń jest tak cenna, że zabudowujemy narożniki i szukam rozwiązań, które pozwolą wykorzystać do cna każdy jej centymetr. Czy w tak skoncentrowanych na użyteczności wnętrzach jest miejsce na odrobinę dekoracji? Z całą pewnością tak, a prawidłowy ich dobór nada nawet ultranowoczesnej kuchni przyjazny klimat, który sprawi, że będzie to ulubione pomieszczenie każdego mieszkańca domu.

Wiodący kolor

Jak się do tego zabrać? Dekorując zgodnie z trendami. Ważne są dodatki, które sprawią, że wszystko w Waszej kuchni będzie spójne. Zatem warto na bieżąco śledzić tendencje, aby wiedzieć w jakim kolorze w tym sezonie kupujemy dodatki. Jakiś czas temu rządziła limonka, kolejny sezon należał do turkusu, obecnie triumfy święcą pastele – delikatne błękity, róże czy zielenie. Cała zabawa polega na tym, że można w miarę tanio odmieniać wizerunek swojej kuchni – miseczki, akcesoria do gotowania typu packi, chochelki, noże do sałat czy stojak na serwetki można zmieniać co jakiś czas i odkrywać piękno Waszej kuchni na nowo.

Detaliści

Jeśli nie czujecie się na siłach dokonywać cyklicznych metamorfoz można odpuścić sobie hurtowe zmiany dekoracji i skupić się na detalach. Takie choćby kubki – od dawna już wiadomo, że nie kupujemy ich w kompletach – każdy powinien być inny, a teraz – w erze customiazcji – może być również Waszego projektu. Personalizowane kubki mogą mieć Wasze zdjęcia, albo zabawne teksty lub śmieszne rysunki. Taka kolekcja będzie niepowtarzalna i doda Waszej kuchni charakteru.

Na wesoło

Wspomniane już zabawne teksty umieszczane na kubkach znaleźć się mogą również na fartuchach lub kuchennych rękawicach i ściereczkach. Aby utrzymać lekki i przyjazny klimat w kuchni nie należy ograniczać się do słów. Obecnie niezwykle modne są dekoracje, które w zaskakujący sposób ujawniają swoje praktyczne funkcje pozostając przy tym pięknym dodatkiem. Przypominające żółwie sitka czy też stojaki na papierowe ręczniki, które ustawiamy na kocim ogonie to design z przymrużeniem oka, który pozwala oswoić trudną sztukę kulinarną. Obecnie dekoracje kuchenne to nie tylko piękne przedmioty to również wzornicze perełki – praktyczne, nierzadko odkrywcze i pomysłowe.

Na poważnie

W otoczeniu pięknych i praktycznych przedmiotów żyje się łatwiej i lepiej zwykle jednak za ten idealny mariaż trzeba sporo zapłacić. Faktem jest, że te modne dekoracje będące przedmiotem powszechnego pożądania sygnowane są nazwiskami znanych projektantów, a co za tym idzie są one drogie albo bardzo drogie. Co zatem zrobić? Nie dać się zwariować – nie musimy mieć od razu planetarnego miksera znanej firmy w odcieniu pudrowego różu, na początek wystarczy nam fikuśny fartuch w tym kolorze z jakimś fajnym tekstem albo ulubiony kubek, bez którego nie wyobrażamy sobie porannej kawy. Kuchnia to Wasze królestwo i powinny w niej panować Wasze zasady.