Dekoracje ścienne na różne sposoby
Dekoracje

17 Kwi 2018

Dekoracje ścienne na różne sposoby

Wieszanie lub malowanie na ścianach podobizn mieszkańców danego lokum jest starą tradycją, która ewoluowała, meandrowała, zmieniała się nieco, aby powrócić na ustalony wcześniej kurs. Dziś dekorowanie ścian występuje równolegle w kilku odmiennych odsłonach – my opiszemy je dla Was, a Wy wybierzecie Wasz ulubiony sposób.

Rama

Tradycyjny obraz oprawiony w ramy. Zapominając chwilowo o tym kto lub co znajduje się na obrazie skupmy się na …ramach. Pozostając pod nieustannym wrażeniem talentu mistrzów malarstwa warto również przyglądnąć się oprawie obrazu – dziś wybieramy je z dużo większą uwagą niż niegdyś, głównie z tego powodu, że mamy do wyboru całe spektrum wzorów, efektów i kolorów. Rama obrazu pomaga definiować nam wzorniczy odbiór wnętrza – te bogato zdobione uświetnią tradycyjne, klasyczne wnętrza, te, które powleczono białą, spękaną farbą dodadzą blasku wnętrzom w stylu prowansalskim, proste w formie podkreślą piękno obrazu i idealnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach. Nie posądzajcie nas o brak wyrafinowania, po prostu warto z równą uwagą przyglądać się dziełu jak i jego …ramie.

Zdjęcia

Miliony o ile nie miliardy zdjęć robione jest codziennie na całym świecie. Czy wszystkie zasługują na wywołanie i powieszenie na ścianie? Absolutnie nie. Jednak niektóre fotografie, szczególnie wykonane przez bliskich lub prezentujące Waszych bliskich warte są wydarcia z cyfrowego świata i zaprezentowania ich w rzeczywistej formie jako wspaniałej ściennej dekoracji. Możliwość wywołania odbitek w różnych formatach na różnorodnych rodzajach papieru fotograficznego z pewnością służy naszej kreatywności. Można stworzyć niesamowitą kolekcję, która będzie przewodnikiem po naszych podróżach lub pięknym reportażem z pierwszych lat życia naszych dzieci. To w jaki sposób zaprezentujemy zdjęcia zależy wyłącznie od nas, pamiętajmy jednak, że im lepsza fotografia tym mniej detali powinno odciągać uwagę patrzącego od zdjęcia – dla tych najlepszych polecamy szklane ramy, które uchronią zdjęcia przed niszczeniem i wywoływanie odbitek na matowym papierze – dzięki temu unikniemy wrażenia sklejenia z szybą i psujących odbiór dzieła odblasków.

Fotoobrazy

To stosunkowo nowe produkty – zamysł jest taki, że możemy fotografie wywołać na płótnie typu canva – trwałym materiale o gęstym splocie, który pozwoli oddać wszystkie detale zdjęcia w najwyższej jakości druku. Specjalne aplikacje pozwolą nam wybrać format i pozostałe parametry „zdjęcia”. Dekoracyjność tego typu produktów wzmocniona jest faktem, że obraz przechodzi również na boczne krawędzie nadając całości wrażenie trójwymiarowości. Na fotoobrazach nie musimy umieszczać wyłącznie zdjęć – mogą to być również obrazki czy motywacyjne hasła, które zdają się być absolutnym hitem obecnego sezonu. Zatem jeśli potrzebujecie motywatora, który zachęci do treningu, chcecie mieć nad głową w sypialni znany cytat ulubionego poety albo w kuchni praktyczny przelicznik foremek, bez problemu możecie zaprojektować taką dekorację samodzielnie – będzie to dla Was powód do dumy i idealnie dobrany do wnętrza detal.

Wszędzie te układy

Kiedy już wybierzemy konkretny rodzaj dekoracji stajemy przed pytaniem w jaki sposób prezentować go na ścianach. Najmodniejsze obecnie są układy dekoracji – czy będą to obrazy, fotografie czy zdjęcia wydrukowane na płótnie warto przeznaczyć na nie sporą powierzchnię ściany i stworzyć interesujące dla oka, rozsypane w pozornym nieładzie zestawienia, które będą przyciągać wzrok zaraz po wejściu do pomieszczenia. Jeśli jednak mamy w zanadrzu coś ekstra – niepowtarzalny obraz lub zdjęcie należy umieścić je w centralnej części kolekcji lub wręcz zaprezentować samodzielnie podkreślając jego piękno właściwym oświetleniem.