10 rzeczy, które tworzą dom
Dom

07 maja 2018

10 rzeczy, które tworzą dom – ranking domowego must-have

Są osoby, które czują się całkiem szczęśliwe i bezpieczne nie mając swojego azylu, miejsca, adresu czy swojej twierdzy. Większość z nas lubi jednak poczucie przynależności, błogiego uczucia, które towarzyszy nam, gdy zdejmujemy buty i wchodzimy do siebie, gdzie swoje miejsce mają również ludzie i rzeczy, które kochamy. Stworzyliśmy ranking przedmiotów, które tworzą swojską, domową atmosferę – sprawcie czy macie je wszystkie.

Fotel

Twój ulubiony mebel do relaksu. Niekoniecznie bujany i niekoniecznie fotel. Chodzi nam o to miejsce, na kanapie, które zajmujesz najchętniej, to, którego nikt Ci nie zajmuje wiedząc, że to Twoje ulubione. Siadasz tam z książką lub gazetą. Warto mieć taki kącik.

Koc

Był fotel, musi być i koc. Przykrywasz się nim, gdy czujesz zimno. Koc, który wcale nie musi być piękny i modny, ba, może być nawet wiekowym nakryciem przechodzącym z osoby na osobę. Chodzi o to, aby w chwilach, gdy jest nam chłodno lub po prostu źle mieć go zawsze pod ręką.

Kwiatki

Zieleń pochodząca z roślin wspaniale buduje domową atmosferę. Rośliny dają nam tlen, niektóre gatunki mają nawet dodatkowe zalety takie jak umiejętność oczyszczania powietrza. Rośliny wyglądają pięknie – ich kolor kojąco wpływa na nasze oczy i nerwy.

Kubki

Szczególnie poranne czynności pełne są rytuałów, które choć wykonane w pośpiechu pozwalają nam złapać odpowiedni rytm. Niektórzy twierdzą wręcz, że poranna kawa smakuje tak dobrze włącznie wypita z ulubionego kubeczka.

Duże lustro

Ważne, aby móc zobaczyć swoją sylwetkę w całości i ostatecznie stwierdzić, że wszystkie elementy garderoby wyglądają na nas jak trzeba.

Szlafrok

Czasem poranki bywają chłodne, a nieubłagany budzik wydziera nas spod ciepłej kołdry. Aby zachować nieco tego nocnego ciepła zainwestujcie w szlafrok – mięciutki, osobisty element garderoby, który zniweluje choć trochę szok porannego zderzenia z rzeczywistością. Uzbrojeni w szlafrok nie musicie się obawiać chłodnych, ciemnych poranków.

Dobre noże

Dobre znaczy ostre. Najlepiej mieć choćby minimalny zestaw składający się z noża szefa kuchni, noża do warzyw i do pieczywa oraz do filetowania. Jeśli możecie powiększcie zestaw o inne typy – ta specjalizacja pomaga w kuchennych pracach. Rozbudowując zestaw warto zainwestować w praktyczny blok do przechowywania całej kolekcji.

Praska do czosnku

Mniejsza o jej wielkość czy sposób działania to produkt niezbędny w każdej kuchni. Dzięki niej w domu może zagościć smakowity zapach przyrządzanych potraw. Ślinka leci na samą myśl.

Wycieraczka

Solidna wycieraczka, która pomoże Wam pozbyć się błota z obuwia i nie zabrudzić domu. Poza tym to również wyraz Waszej ekspresji – dziś dostępne wycieraczki to miejsce na fajne grafiki czy wesołe powitania. Od razu poczujesz się jak w domu, a Twoi goście będą wiedzieć, że w tym domu są mile widziani.

Świece zapachowe

Dom to nie tylko adres to również uczucia, wrażenia i to jak dane miejsce działa na nasze zmysły. Dobrze, aby Wasz dom kojarzył się Wam z pięknym zapachem. Aromat, który wybierzecie sprawi, że poczujecie się u siebie jeszcze lepiej.